Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej. Informacja w zakładce "Rekrutacja"

Aktualności

17 listopada 2016 09:29 | Aktualności

Wycieczka do Poznania

Dzień 15 listopada 2016 r dla uczniów kl.IIa i kl.IIb był bardzo wyjątkowy. Tego dnia odbyła się wycieczka do Poznania. Tym razem dzieci zwiedziły port lotniczy Poznań – Ławica im. Henryka Wieniawskiego oraz stadion INEA LECH Poznań.           

Na lotnisku dzieci zwiedziły terminal pasażerski. Przeszły całą „ścieżkę pasażera”. Otrzymały okazjonalne „karty pokładowe” przy stanowisku check – in. Dużo emocji dostarczyło przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Przebywając w salonie Business Executive Lounge wszyscy poczuli się przez moment bardzo wyjątkowo. Po słodkim poczęstunku nastąpiło zwiedzanie hali przylotów. Tam dzieci zobaczyły, co dzieje się z bagażem wyładowanym z samolotu. Bardzo ciekawym okazał się pokaz pracy straży granicznej. Uczniowie obserwowali między innymi, w jaki sposób robot przenosi „podejrzany pakunek” do specjalnego pojazdu, w którym bezpiecznie może opuścić lotnisko. Tam też spotkali się ze specjalnie wyszkolonym psem do poszukiwania narkotyków i jego opiekunem. Na koniec odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat lotniska. Trzy osoby otrzymały nagrody specjalne, a wszyscy uczestnicy wycieczki drobne upominki. 

Stadion INEA LECH Poznań to drugi mocny punkt wycieczki. Zakupy w firmowym sklepie oraz zwiedzanie obiektu wszystkim bardzo się podobały.  Ogromne wrażenie robiła piękna, zielona murawa i olbrzymie trybuny. Dzieci z przyjemnością zasiadły w sektorze dla vipów i chłonęły informacje przekazywane przez sympatycznego przewodnika. Było także zwiedzanie szatni przeznaczonej dla drużyny „gości” i sali konferencyjnej.                                                      

Wycieczka zakończyła się posiłkiem w McDonald’s. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w postaci opłaty za przejazd.

Uczniowie kl.IIa i kl.IIb wraz z opiekunami.

Przeczytano: 440 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: