03 marca 2017 12:23 | Aktualności

Wizyta w Bibliotece Gminnej w Lubaszu

Uczniowie Kl. II a i II b to wielbiciele książek. Są aktywnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. Dzisiaj, tj. 2 marca 2017 r. wraz z wychowawcami odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Lubasz. Było to podsumowanie cyklu lekcji związanego z czytelnictwem.

Pani bibliotekarka, Magdalena Stróżyńska opowiedziała o zasadach korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Pokazała jak można wyszukać dla siebie ciekawą książkę. Zaprezentowała także bajką o motylku pt: „ Mój przyjaciel Kemushi” za pomocą Kamishibai, czyli teatru ilustracji.

Okazało się, że część dzieci jest już czytelnikami tej biblioteki. Znaczna grupa uczniów zachęcona pobytem w tym magicznym miejscu założyła dla siebie kartę czytelnika i wypożyczyła pierwsza książkę.