Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! RUSZAJĄ ZAPISY DO KLASY I WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "REKRUTACJA".

06 grudnia 2017 21:38 | Aktualności

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu

W naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu  rozpoczęło swoją działalność w 2017r. W miesiącu wrześniu i październiku opiekunowie szkolnego wolontariatu panie  Jadwiga Stochaj  i Małorzata Gawron przeprowadzały rozmowy w celu naboru uczestników. Następnym działaniem podjętym w kierunku powołania Koła było  zorganizowanie spotkania, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z ideą wolontariatu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się co robi wolontariusz i  co to takiego SKW. Wszyscy przybyli wyrazili chęć pracy w wolontariacie. Na dowód tego wykonali plakaty nt. Czym dla mnie jest wolontariat? W rezultacie nasze Koło liczy 11 uczniów: Przewodniczący: Adam Stelmachowicz, Zastępca: Paweł Jessa, Protokolant: Agnieszka Łucjan, Członkowie: Gracjan Stefański, Mikołaj Barłożek, Filip Budaj, Dagmara Grodzka, Kamil Gadziński, Przemysław Szymkowiak, Wanessa Wicher, Maksymilian Zandon. Następnie grupa SKW stworzyła plan pracy na rok szkolny 2017/2018.

Dotychczasowe  działania, Szkolne Koło Wolontariatu, zaprezentowało 5 grudnia 2017r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza przed całą społecznością szkolną.

Oto relacja fotograficzna.