12 marca 2018 22:02 | Aktualności

„Orzeł Biały – nasza duma”

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w obchody upamiętniające to doniosłe wydarzenie, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem marszałka Senatu „Orzeł Biały – nasza duma”.

Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych.

Uczniowie naszej szkoły tj. Oliwia Papaj, Mateusz Kaczmarek, Nikola Witkowska, Alan Witkowski, Aleksandra Stelmachowicz aktywnie odpowiedzieli na ideę konkursu i przedstawili w różnorodnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

Zapraszamy do galerii.