02 maja 2018 08:51 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Ortografii sie nie damy"

27  kwietnia 2018 roku, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance, odbył się  Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Ortografii się nie damy”. Do konkursu przystąpili  uczniowie
z naszej szkoły tj., Kamil Noji,  Oliwia Papaj, Julia Górna i Agnieszka  Łucjan.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

W pierwszej części sprawdzano wiedzę i umiejętności z zakresu ortografii w postaci  uzupełniania treści  dyktanda właściwym ortogramami. Natomiast w drugiej części mogło wziąć udział tylko  5 drużyn, których suma punktów  uzyskanych przez wszystkich uczestników danej szkoły była bardzo wysoka. Wśród tych drużyn znaleźli się uczniowie z naszej szkoły, którzy w grze ortograficznej Kahoot zajęli 3. miejsce.

Gratulujemy !