06 maja 2018 20:51 | Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja

ŻYWA LEKCJA HISTORII

3 maja w Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu  uczniowie naszej szkoły montażem słowno – muzycznym uczcili 227 rocznicę uchwalenia konstytucji majowej.

Przypomnieli zebranym o niełatwej drodze, która prowadziła do podpisania tego doniosłego dokumentu, ale także, o tym, że jest to również święto wolności i radości.

Był to wspaniały występ naszych uczniów, którzy pamiętają, że "Ten, kto nie szanuje swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości."- Józef  Piłsudski