01 maja 2018 17:48 | Aktualności

Lekcja historii na Skype

Dnia 30 kwietnia br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruczu wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Wydarzenie to było zaplanowane w harmonogramie gminnych obchodów Jubileuszu  100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu historycznego składającego się z 25 pytań. Dzięki połączeniu internetowemu za pomocą Skype’a dzieci mogły obserwować się podczas wspólnych zmagań. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z testem, którego podsumowaniem było wręczenie dzieciom dyplomu „znawcy historii”. Na zakończenie dzieci miały do wykonania pracę manualną – flaga Polski.

W czasie realizacji tego zadania został wykorzystany sprzęt komputerowy zakupiony do szkół w ramach projektu „Modernizacja i adaptacja oraz wyposażenie budynków szkolnych w Gminie Lubasz” oraz w ramach programu rządowego „Aktywna Tablica”.

Źródło: spkrucz.szkolnastrona