22 maja 2018 17:41 | Aktualności

SPOTKANIE Z OBIEŻYŚWIATEM PRZEZ SKYPE

W dniu 21.05.2018r. uczniowie klas III szkół podstawowych w Lubaszu, Kruczu, Miłkowie oraz Kuźnicy Czarnkowskiej gościli za pośrednictwem połączenia Skype miłośnika przyrody, podróżnika pana Sławomira Łapawę.

Nasz gość na interaktywnej tablicy, na której wyświetlona była mapa konturowa świata, w trakcie swoich opowieści,"zamalowywał" kolejne państwa, które odwiedził. Pod koniec prelekcji kontynenty: europejski, azjatycki,  afrykański oraz Ametyki Pd prawie w całości zostały zamalowane. Pan Sławek prelekcje wzbogacił‚ pokazem eksponatów: owadów, strojów ludowych, nakryć głowy, ozdób miejscowych plemion, dzieł‚ sztuki. Opowiedziane historie były niezwykle barwne i ciekawie. Szkoda tylko, że czasu było tak mało i jakość połączenia nie spełniałało naszych oczekiwań.
Realizując to zadanie został‚ wykorzystany sprzęt komputerowy zakupiony do szkól‚  w ramach programu rządowego "Aktywna Tablica".
W. Glazer