09 października 2018 08:55 | Aktualności

Święto Szkoły

5 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.  Marii Dąbrowskiej w Miłkowie odbył się Dzień Patrona. Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
          W części oficjalnej,  dyrektor szkoły Pani Jolanta Zmyślona powitała serdecznie Wójta Gminy Lubasz pana Marcina Filodę, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Żanetę Andrzejewską, Dyrektora Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli Pana Ryszarda Bilskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu Pana Szymona Szweda, Radnego Rady Gminy Pana Andrzeja Macyszyna, sołtysów wsi, członków Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. W swym przemówieniu Pani Dyrektor znacząco podkreśliła,  iż  słowa patronki „Być dobrym dla drugiego człowieka”  są drogowskazem  do  realizacji  w szkole dydaktyczno-wychowawczych zamierzeń.
          Następnie nadszedł moment najważniejszy dla  uczniów klasy I, którzy  zostali  przyjęci w poczet społeczności szkolnej poprzez  ślubowanie i pasowanie  na ucznia. Ukoronowaniem dokonanego aktu, było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów oraz upominków rzeczowych ufundowanych przez Wójta Gminy Lubasz Pana Marcina Filodę, Przewodnicząca Rady Gminy Panią Żanetę Andrzejewską i Radę Rodziców PSP w Miłkowie.