Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej. Informacja w zakładce "Rekrutacja"

Aktualności

09 października 2018 21:41 | Aktualności

Święto Szkoły...

      Po ślubowaniu nowi uczniowie zaprezentowali  montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło pięknie recytowanych wierszy i piosenek. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą o Patronce szkoły, ale również  doskonale  wpisali się w tegoroczne Święto Szkoły śpiewając utwory  o tematyce patriotycznej.                                                                                    
         
W kolejnym  punkcie uroczystości uczniowie, którzy wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych  DO HYMNU, zaśpiewali ponowie przed znacznie szerszą  publicznością „a capella” Rotę i utwór Marsz Polonia. Występ uwieńczony został gromkimi brawami.                                                                                                                 
          Ostatnim punktem tegorocznego święta była prezentacja działań w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pt: Piękna Nasza Polska Cała. Projekt ten powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem programu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, kształtowanie tożsamości narodowej oraz uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski.                                                             
Uczniowie klasy VIII przedstawili prezentację multimedialną   pt.:  Polska droga do wolności -  kartki z kalendarza polskiej niepodległości. Wydarzenia na przestrzeni 100 lat, ubogacone o przemówienia, odezwy i sentencje takich Polaków jak   Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Jan Paweł II, czy Lech Wałęsa okazały się niezwykle cenną, żywą lekcją  historii.               
         
Uczniowie z  klasy IV B wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W swym występnie nie tylko odnieśli się do legendy o warszawskiej Syrence, ale również ukazali piękno stolicy za pomocą przygotowanych slajdów.                                                                                                  
         
Uczniowie klasy IV A  wybrali się nad polskie Morze Bałtyckie. Na krótką chwilę zostaliśmy zaczarowani magią żeglarskiej muzyki.                                                                      
     
Po występie klas IV przenieśliśmy się w góry. Taniec z ciupagami  i muzyka góralska okazały się hitem uroczystości.                                                                                      
         
Również na nowo odkryliśmy piękno gwary wielkopolskiej. Prezentacja wierszy Pawoł Gawoł, Dwa Michały i Pan Hilary dla uczniów klasy V i VII okazały się nie lada wyzwaniem.
        Obchody Święta Szkoły zakończyła klasa V – polskim tańcem chodzonym – polonezem.           
      Jesteśmy przekonani, że różnorodność występów zaprezentowanych  przez poszczególne klasy w pełni zrealizowały zamierzone cele projektu. 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dla nas inspiracją, by pokazać piękno i wyjątkowość naszej Ojczyzny- Polski.

J.Stochaj

I.Jopp

 

Przeczytano: 165 razy. Wydrukuj|Do góry