30 listopada 2018 12:25 | Aktualności

Puchar Recyklingu

Organizowany od 2000 roku Konkurs „Przeglądu Komunalnego” Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów  i działania edukacyjne.

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów tych, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

Konkurs jest skierowany do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw zagospodarowujących odpady oraz placówek i organizacji. Wszyscy uczestnicy konkurują ze sobą w 9 kategoriach frakcyjnych związanych z konkretnymi frakcjami odpadów oraz w kategorii edukacja recyklingowa.

Udział w Konkursie o Puchar Recyklingu wiąże się z prestiżem i stanowi świetną rekomendację, mającą niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych, relacjach z mieszkańcami miast i gmin, a także w kontekście wizerunkowym. Nagrody i wyróżnienia zdobyte w Konkursie odzwierciedlają dobrą reputację, wiarygodność oraz ogrom rzetelnej pracy wykonanej przez uczestników.

Tegoroczna XIX edycja Konkursu Puchar Recyklingu została objęta patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiła się rekordowa liczba podmiotów, bo aż 153, w tym ponad 70 gmin. Główne Puchary Recyklingu były wręczone podczas Gali Kongresu ENVICON Environment w Warszawie 28 listopada br. Oprócz Ministra Środowiska, Puchary Recyklingu będą przyznawać także takie znakomite instytucje jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii, Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP.

Etapy konkursu

ETAP 1

do 30 czerwca 2018

przesyłanie zgłoszeń

ETAP 2

do 31 lipca 2018

przesyłanie wniosków szczegółowych

ETAP 3

wrzesień / październik 2018

rozstrzygnięcie konkursu przez kapitułę konkursową

ETAP 4

listopad 2018

wręczenie nagród podczas kongresu ENVICON Environment w Warszawie.

Publiczna Szkoła  im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie, która od wielu lat prowadzi rozmaite działania ekologiczne, również przystąpiła do tego prestiżowego konkursu.

28 listopada 2018r. podczas uroczystej gali konkursowej odebraliśmy puchar i nagrodę finansową w kategorii Debiut Roku.

Ten sukces jest owocem ogromnego zaangażowania uczniów, rodziców, kadry pedagogicznej i Pani Iwony Wleklak – koordynatora działań ekologicznych w szkole.

Ogromnie cieszymy się z tej nagrody i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Następna edycja już za rok.