Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej. Informacja w zakładce "Rekrutacja"

Aktualności

19 grudnia 2018 11:36 | Aktualności

Spotkanie dla Seniorów

18 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie odbyło się niezwykłe spotkanie z Seniorami. Uczniowie kl. I i II wraz z wychowawcami panią Anna Plewińską i panią Iwoną Wleklak zaprosili babcie i dziadków z okazji ich styczniowego święta oraz wszystkich Seniorów z obwodu  szkoły na przedświąteczne spotkanie i wspólne kolędowanie.                                                                                  
Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Lubasz Pan Marcin Filoda, Przewodnicząca Rady Gminy pani Żaneta Andrzejewska, sołtys wsi Sokołowo pan Andrzej Niezborała oraz sołtys wsi Klempicz pan Adam Furier.                                                 
Po powitaniu zebranych przez Dyrektor Szkoły Panią Jolantę Zmyśloną przyszedł czas na część artystyczną. Mali aktorzy z wyjątkowym wdziękiem, w pięknych strojach pod kierunkiem pani Małgorzaty Gawron zaprezentowali swoje umiejętności w jasełkach. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Michał Maćkowiak.                                                          
Miłym akcentem podczas uroczystości było wystąpienie Wójta Gminy Lubasz, który obdarowując dzieci cukierkami podziękował im oraz organizatorom  za piękną uroczystość i mile spędzony czas życząc wszystkim radosnych świąt i pomyślności w nowym roku.   Padły także słowa podziękowań ze strony Seniorów za pamięć i możliwość uczestniczenia w tym przedświątecznym spotkaniu. Po brawurowych występach dzieci odbyło się wspólne kolędowanie z zaproszonymi gośćmi.                                                    
Należy podkreślić fakt, iż w  organizację spotkania włączyli się  członkowie Koła Wolontariatu, którzy z opiekunami panią Jadwigą Stochaj i panią Małgorzatą Gawron przygotowali dla każdego własnoręcznie wykonany świąteczny  upominek. Tym akcentem  włączyli się w akcję MEN „Razem na święta”.                                                           
 
Pragniemy  szczególnie podziękować Radzie Rodziców, która wsparła finansowo tegoroczne przedsięwzięcie.  Kierujemy także słowa wdzięczności dla sołtysów z obwodu szkoły za rozpropagowanie wśród mieszkańców idei wspólnego spotkania.              
Świąteczny wystrój sali, dekoracyjne akcenty na stołach, zapach kawy i pierniczków sprawiły, że wszyscy poczuliśmy magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy przekonani, że chwile spędzone razem, w miłej atmosferze długo zostaną w pamięci uczestników spotkania. Tegoroczna uroczystość uświadomiła  wszystkim, że w ludziach, niezależnie od wieku, istnieje potrzeba wspólnoty i  dzielenia się radością.

 

 

Przeczytano: 83 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: