03 marca 2019 20:07 | Aktualności

Sukcesy w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Trzciance

28  lutego 2019 roku, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance, odbył się  Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt. „Ortografii się nie damy”. Do konkursu przystąpili  uczniowie z naszej szkoły tj., Patrycja  Łusiewicz, Kamil Noji,  Oliwia Papaj, Julia Górna i Agnieszka  Łucjan.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

W pierwszej części sprawdzano wiedzę i umiejętności z zakresu ortografii w postaci  uzupełniania treści  dyktanda właściwym ortogramami. Natomiast w drugiej części mogło wziąć udział tylko  5 drużyn, których suma punktów  uzyskanych przez wszystkich uczestników danej szkoły była bardzo wysoka.
Wśród tych drużyn znaleźli się uczniowie z naszej szkoły, którzy w grze ortograficznej Kahoot zajęli 3. miejsce. Oliwia Papaj
z kl. VI zajęła 3. miejsce w eliminacjach indywidualnych.

Gratulujemy !