10 października 2019 11:31 | Aktualności

Dzień Patrona

7 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.  Marii Dąbrowskiej w Miłkowie odbył się Dzień Patrona. Myślą przewodnią tegorocznej uroczystości były słowa piosenki Kochamy Polskę z całych sił.
     W części oficjalnej,  dyrektor szkoły Pani Jolanta Zmyślona powitała serdecznie Wójta Gminy Lubasz Pana Marcina Filodę, wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Kazimierza Wichra, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu Pana Szymona Szweda, sołtysów wsi, członków Rady Rodziców, emerytowanych pracowników szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców.
           Po części oficjalnej, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Niezwykle ważnym  momentem był egzamin, do którego przystąpili wszyscy pierwszoklasiści. Poprawność udzielonych odpowiedzi dowiodła, iż mogli dostąpić zaszczytu pasowania. Ukoronowaniem dokonanego aktu, było wręczenie pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów oraz upominków rzeczowych ufundowanych przez Radę Rodziców PSP w Miłkowie i Wójta Gminy Lubasz Pana Marcina Filodę.
          Ostatnim punktem tegorocznego święta była prezentacja działań w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego pt: Kochamy Polskę z całych sił. Celem programu było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych oraz uwrażliwienie na piękno polskiej poezji, muzyki i tańca. Zgromadzona widownia oczarowana była recytacją pięknych wierszy polskich poetów. Można było podziwiać układ taneczny przygotowany do walca Barbary z Nocy i dni, a taniec z flagami okazał się niezwykle energetycznym widowiskiem. Różnorodność śpiewanych  piosenek wyrażających miłość i poszanowanie do Ojczyzny, to także niezwykły  przejaw dziecięcego patriotyzmu.
            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Dzień Patrona to niewątpliwie  ważne święto dla całej społeczności szkolnej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczną uroczystość z pewnością można zaliczyć do udanych.