22 października 2019 21:11 | Aktualności

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania trwa! W tym roku Code Week odbywa się po raz szósty.

W erze cyfrowej nauka kodowania jest niezbędna, gdyż pomaga uczniom
w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, który ulega ciągłym zmianom. Pomaga też rozwijać kompetencje takie jak myślenie obliczeniowe, rozwiązywanie problemów, kreatywność oraz pracę zespołową.

Code Week to świetna okazja, by przyłączyć się do akcji. Uczniowie klas VI oraz VIII 16.10.2019r rozpoczęli zabawę w kodowanie, a wydarzenie to zarejestrowano na stronie codeweek.eu. Aktywność została również przypięta do mapy, która rejestruje europejski ranking. Koniec Europejskiego Tygodnia Kodowania nie kończy działań z kodowaniem, również program nauczania informatyki obejmuje takie zagadnienia.

Zachęcamy wszystkich do zajrzenia na ww. stronę.

W Glazer