16 grudnia 2019 12:04 | Aktualności

Świąteczny Koncert Charytatywny- Pomóżmy Lilianie

Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my. Kto jeśli nie ja pomagać innym mam? To słowa Piosenki
o pomaganiu ludziom,
które usłyszeliśmy 12 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłkowie na
Świątecznym Koncercie Charytatywnym  - Pomóżmy Lilianie. Być dobry dla drugiego człowieka to też kluczowe motto patronki szkoły Marii Dąbrowskiej. Stąd pomysł Pani dyrektor Jolanty Zmyślonej na zorganizowanie pomocy dla byłej pracownicy placówki, Pani Liliany, która uległa w minionych wakacjach wypadkowi drogowemu.

„Na pomaganie” aktywnie odpowiedzieli Sekretarz Gminy Lubasz Pani Grażyna Graj,  Przewodnicząca Rady Gminy Pani Żaneta Andrzejewska, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Lubasz Pani Beata Szymkowiak, radni, emerytowani nauczyciele, sołtysi pobliskich miejscowości, uczniowie,  rodzice i przyjaciele Pani Liliany.

W pierwszej części uroczystości mogliśmy  wysłuchać oraz czynnie uczestniczyć we wspaniałych aranżacjach pieśni, kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych w wykonaniu Trębaczy Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, absolwentów szkoły i szkolnego zespołu muzycznego. Oprócz akcentów muzycznych, można było także podziwiać układy taneczne zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły.

Ostatnim punktem dnia był kiermasz charytatywny, który odbył się dzięki wsparciu uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Sprzedawane były ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe, stroiki, choinki, bombki, aniołki, suszone grzyby, sianko, domowego wypieku pierniczki i ciasta. Również można było zakupić książki.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym cudownym przedsięwzięciu. Dziękujemy ludziom dobrej woli i wielkiego serca, którzy spontanicznie zareagowali na wieść o pomyśle zorganizowania takiej imprezy. Zespołowi Trębaczy Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju i absolwentom szkoły: Sebastianowi Pawlaczykowi, Katarzynie Macyszyn, Sarze Lubkowskiej dziękujemy za udział w części koncertowej.

Również szczere i głębokie podziękowania kierujemy do:

- dzieci, rodziców i nauczycieli  za wykonanie ozdób i wypieków bożonarodzeniowych,

- Rady Rodziców, która aktywnie włączyła się w obsługę słodkiego  poczęstunku dla uczestników koncertu,

- pracowników szkoły  za nieocenioną pomoc,

- wspaniałej publiczności, która dopisała bardzo licznie.

Pragniemy szczególnie podziękować wszystkim za szczodrość okazaną podczas kiermaszu.

Na zakończenie należy pochwalić stanowisko  szkolnych  wolontariuszy.  Ich postawa podczas akcji charytatywnej i sumienne wykonywanie przyjętych na siebie obowiązków również zasługują na pochwałę.

J.S.

M.G.