11 marca 2020 13:33 | Aktualności

PILNE-INFORMACJA O ODWOŁANIU ZAJĘĆ

.Od poniedziałku 16.03.2020 do środy 25.03.2020 wszystkie placówki oświatowe będą zamknięte.

Szanowni mieszkańcy,

rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w Polsce, a także szkół wyższych na dwa tygodnie, od poniedziałku 16.03.2020  do środy 25.03.2020.

Już od jutra  placówki oświatowe  będą niedostępne dla procesu edukacyjnego.
Oznacza to, że w czwartek i piątek szkoły będą otwarte i nauczyciele będą pilnować dzieci, ale tylko w tych szczególnych wypadkach, kiedy rodzice nie będą mogli zapewnić opieki swoim małym dzieciom.

Zamknięte będą także przedszkola, żłobki i kluby dziecięce.

O sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Na ten moment na terenie gminy Lubasz nie odnotowano przypadku osób, które byłyby zakażone koronawirusem, bądź podlegałyby z tego tytułu kwarantannie.

Apelujemy jednak o rozsądne i odpowiedzialne podejście do tematu i kierowanie się instrukcjami ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia czy Kancelarii Premiera, które publikowane są również u nas.

Ponadto informujemy, iż rodzice dzieci do lat 8 oraz niepełnosprawnych do lat 18 mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy nad zdrowym dzieckiem.

Szczegółowe informacje nt. zasiłku opiekuńczego znajdują się tutaj.