Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! RUSZAJĄ ZAPISY DO KLASY I WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "DLA RODZICÓW".

Szkoła demokracji szkoła samorządności

11 października 2013 10:49 | Szkoła demokracji szkoła samorządności

SPOTKANIE I

I spotkanie odbyło się 30 września 2013 roku. Podczas zajęć Mirosława Horodok przedstawiła założenia cele i korzyści dla szkoły wynikające z realizacji projektu. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi pojęciami z zakresu Edukacji Obywatelskiej (EO) i Edukacji o Prawach Człowieka (EPC). Przeprowadzono diagnozy kompetencji Rady Pedagogicznej i ustalono zasady współpracy.

Pani Mirosława Horodok zaproponowała Radzie Pedagogicznej zadania do wykonania.

Uczniowie klas I-III, mieli wykonać pracę plastyczną pt. „Szkoła w moich oczach”. Zadaniem wychowawców było opisanie tych prac (co dzieci lubią w szkole, lub czego nie lubią, co się podoba, co się nie podoba).

Nauczyciele klas IV-VI mieli przeprowadzić rozmowę z wychowankami i dokończenie przez nich zdania "Szkołą demokratyczna, to taka szkoła......).

Na spotkania z rodzicami zaplanowano zebranie ich opinii na te same tematy.