Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! RUSZAJĄ ZAPISY DO KLASY I WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "REKRUTACJA".

Szkoła demokracji szkoła samorządności

28 listopada 2013 13:20 | Szkoła demokracji szkoła samorządności

SPOTKANIE II

Na początku spotkania wychowawcy poszczególnych klas podsumowali, na podstawie przygotowanej prezentacji, informacje uzyskane od uczniów i rodziców na temat postrzegania przez nich szkoły. W dalszej części prowadząca przedstawiła formalne podstawy praw i wolności człowieka, międzynarodowe dokumenty dotyczące praw człowieka i podstawowe terminy współczesnej koncepcji praw człowieka. Zastanawialiśmy się również nad przykładami naruszania praw człowieka we współczesnej szkole. Wyodrębniliśmy wskazówki dla nauczyciela w zakresie demokratycznego stylu nauczania i korzyści dla szkoły wynikające z uczestnictwa w programie. Na koniec ustaliliśmy zadania dla poszczególnych osób i sposób ich wykonania: przygotować projekt edukacyjny lub przeprowadzić zajęcia na temat praw dziecka.