Witamy na stronie internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Miłkowie. Hasło szkoły: "Być dobrym dla drugiego człowieka" Maria Dąbrowska ::UWAGA RODZICE! RUSZAJĄ ZAPISY DO KLASY I WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "DLA RODZICÓW".

Szkoła demokracji szkoła samorządności

21 stycznia 2014 13:20 | Szkoła demokracji szkoła samorządności

SPOTKANIE III

Spotkanie rozpoczęto od omówienia zajęć przeprowadzonych w szkole związanych z prawami człowieka. W klasach II i III przeprowadzono lekcje na ten temat, natomiast klasy IV, V i VI brały udział w projekcie edukacyjnym.

Podczas spotkania omówiliśmy przykładową klasyfikacje metod nauczania oraz wartości demokratyczne kształtowane dzięki zastosowaniu poszczególnych metod. Prowadząca zwróciła uwagę, że określanie celów lekcji, stosowanie elementów oceniania kształtującego, samooceny, oceny koleżeńskiej i ewaluacji procesu lekcyjnego to podstawowe  elementy demokratyzacji pracy szkoły. Wypełnialiśmy również ankietę na temat ewaluacji sposobów pracy i zastanawialiśmy się wspólnie nad jej wynikami. Przydzielono zadania dla szkoły na następne spotkanie.